Uśmiechnij się !! prezentacje.edu.pl
Uśmiechnij się !!

Biblioteka

Spis treści:

Przeglądalnia    Literatura    Odsyłacze   
!
Biuletyny   
katalog stronzaproponuj stronę 

Katalog stron www
o tematyce związanej z technikami prezentacji

uczelnie   doradztwo i szkolenia   organizacje i zrzeszenia  

Uczelnie

www.elka.pw.edu.pl
Techniki Prezentacji na Politechnice Warszawskiej. Informacje na temat przedmiotu wykładanego na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych

www.pw.edu.pl
Techniki komunikowania się w działalności młodego naukowca. Wykład na konwewrsatorium doktoranckim Politechniki Warszawskiej

www.uwasa.fi
Studia na kierunku "Technical communication" na fińskim uniwersytecie University of Vaasa

www.mercer.edu
Studia "Master of Science in Technical Communication Management" na uniwersytecie Mercer University w Macon, Georgia, USA.

www.technicalcommunicationcourses.com
Studia "Technical communication" na politechnice Christchurch Polytechnic w Nowej Zelandii.

na górę

Doradztwo i szkolenia

www.principiae.be

Jean-luc Doumont jest znanym, miedzynarodowym ekspertem zajmujacym się technikami prezentacji pisanej mówionej i wizualnej. Jest autorem bardzo dobrej książki Trees, maps, and theorems.

www.sociablemedia.com

Cliff Atkinson i jego nietypowe (przynajmniej w świetle konwencjonalnych reguł) poglądy na prezentacje. Jesli chcesz się dowiedzieć dlaczego Bullet points kill the communication albo zastanowić What price does your company pay for PowerPoint Paralysis? to jest to dobre miejsce. Dla zainteresowanych: kilka artykułów Cliffa Atkinsona - w naszej przeglądalni.

www.garrreynolds.com

Garr Reynolds jest autorem książki "Presentation zen". Na jego stronie internetowej można znaleŸć informacje i porady (presentation tips) i wiele ciekawych odsyłaczy. Warto także odwiedzić www.presentationzen.com.

www.speakfirst.co.uk

Cristina Stuart jest autorką przetłumaczonej w 2002 roku na polski i wydanej przez KiW książki "Sztuka przemawiania i prezentacji". Na stronie firmy Speak First można znaleźć między innymi Talkshop - kącik porad i wskazówek.

www.edwartdtufte.com

"The Leonardo da Vinci of data" - tak o Edwardzie Tufte napisał New York Times. Edward Tufte od wielu lat specjalizuje się w zakresie wizualnego przekazywania informacji. Prawdziwy guru, autor 7 książek i wielu artykułów na ten temat.

www.rgilearning.com

Strona Rona Blicq'a i jego firmy RGI learning. Kursy on-line, książki, kasety (to za pieniądze). A za darmo - biuletyn z artykułami na temat technical communications.

www.logos.pomorze.pl

Towarzystwo Terapii i Kształcenia Mowy "Logos". Rozwiązywanie problemów i zaburzeń mowy, czytania i pisania. Techniki kształcenia zdolności twórczych. Zagadnienia public relations w odniesieniu do różnych grup wiekowych.

na górę

Organizacje i zrzeszenia

www.ieeepcs.org

IEEE Professional Communication Society

www.stc.org

Society for Technical Communication

www.intecom.org

INTECOM - The International Council for Technical Communication

na górę

Nowy odsyłacz

Zaproponuj inną stronę - dopiszemy ją do katalogu.

na górę