prezentacje.edu.pl

Biuletyn informacyjny - październik 2003


Spis treści:

1. Kto tu rządzi? - Przygotowanie miejsca prowadzenia prezentacji
2. Potrzebujesz pomocy w przygotowaniu prezentacji? - Zamów jej przegląd
3. Krótko o zasadach - przydatne odsyłacze
4. Profesor radzi: "Jak przekonująco mówić i przemawiać"
5. Informacje o prenumeracie


1. Kto tu rządzi? (przygotowanie miejsca prowadzenia prezentacji)

To zadziwiające, jak często mówcy występujący na konferencjach i seminariach a także prezentacjach handlowych czy edukacyjnych bezkrytycznie podchodzą do otoczenia, w którym wygłaszają swoje wystąpienie.

Sala, w której odbywa się prezentacja jest przecież miejscem ich pracy - warto zadbać o to, żeby pracować w dobrych warunkach. A przede wszystkim należy zadbać o to aby dobre warunki miała publiczność. Tak prozaiczne, wydawałoby się, zagadnienia jak wygoda krzeseł i ich ustawienie a także zwyczajnie rozumiany porządek w sali prezentacyjnej, w dużej mierze decydują o tym, jak publiczność czuje się w czasie prezentacji i jakie wynosi z niej wrażenia.

Przeczytaj o tym więcej w nowym artykule w Przeglądalni: "Kto tu rządzi?"

spis treści

2. Potrzebujesz pomocy w przygotowaniu prezentacji? - Zamów jej przegląd

Czy wiesz, że na naszej stronie możesz zamówić przegląd lub recenzję twojej prezentacji? Przegląd to opinia na temat przygotowanych przez ciebie plansz (slajdów) i sugestie co do ich uzupełnienia lub zmiany. Recenzja to kompleksowa usługa, polegająca na analizie twojej prezentacji i wydaniu opinii na jej temat, uzupełnionej - jeśli trzeba - sugestiami zmian.

Sprawdź! Przegląd pierwszych 12 slajdów jest bezpłatny.

spis treści

3. Krótko o zasadach - przydatne odsyłacze

Jean-luc Doumont jest belgijskim konsultantem doradzającym na temat skutecznej komunikacji, między innymi sztuki prezentowania. Na swoich stronach, do których odsyłacze znajdziesz w naszej Bibliotece publikuje swoje liczne artykuły na ten temat (po angielsku, francusku i hiszpańsku).

Zobacz jakie Jean-luc ma rady dla przygotowujących prezentacje zebrane w postaci poręcznych ściągawek (reference cards, które jak sama nazwa wskazuje są po angielsku)

spis treści

4. Profesor radzi: "Jak przekonująco mówić i przemawiać"

Wydana już kilka lat temu (1999) książka Profesora Andrzeja Wiszniewskiego "Jak przekonująco mówić i przemawiać" jest podręcznikiem dobrego mówienia. Ale przy okazji jest także przykładem dobrego pisania. Można ją potraktować zarówno jako podręcznik dla początkującego mówcy jak i zbiór porad przydatnych dla bardziej doświadczonych prelegentów. Więcej o książce: w recenzji w naszej Bibliotece.

spis treści

5. Informacje o prenumeracie

Otrzymujesz ten biuletyn, gdyż podałeś swój adres zamawiając jego prenumeratę na stronie www.prezentacje.edu.pl

Jeśli ci się nie podoba, lub masz inne ku temu powody możesz w każdej chwili zrezygnować z prenumeraty wysyłając list e-mail z tematem "Rezygnacja" na adres rejestracja@prezentacje.edu.pl A jeśli ci się podoba i sądzisz, że może się spodobać komuś z twoich znajomych - prześlij go dalej.

Jeśli masz kłopoty techniczne z oglądaniem biuletynu (np. brak polskich znaków) przyślij list e-mail na adres redakcji.

Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi i sugestie merytoryczne dotyczące biuletynu i naszej strony. Napisz do nas.


Pozdrawiamy,
Redakcja
prezentacje.edu.pl


spis treści