prezentacje.edu.pl

Biuletyn informacyjny - sierpień 2003


Spis treści:

1. Dobrze zakończyć... (nowy artykuł w Przeglądani).
2. Czego się Jaś nauczy... (nowa książka w spisie literatury).
3. Najbliższe seminaria i szkolenia (kalendarz planowanych wydarzeń).
4. Informacje o prenumeracie.


1. Dobrze zakończyć... (nowy artykuł w Przeglądani)

Nie jest tajemnicą, że zakończenie decyduje o wrażeniu, jakie prezentacja pozostawia wśród widzów. Warto poświęcić trochę czasu na przygotowanie się do tego ważnego elementu prezentacji. Najbardziej spontaniczne i porywające zakończenia prezentacji są często wynikiem ćwiczeń i pracy prezentera na długo przed wejściem na scenę.

Oddziel wyraźnie swoje podsumowanie od reszty prezentacji (a także od sesji pytań i odpowiedzi, jeśli taka ma nastąpić). Podziękuj za spędzony czas, powiedz czego oczekiwałeś po prezentacji, podsumuj. To podstawowe zasady dobrego zakończenia. Przeczytaj o tym więcej w nowym artykule opublikowanym w Przeglądalni.
Stanowi on uzupełnienie opublikowanego w ubiegłym miesiącu komplementarnego tekstu "Dobrze rozpocząć...", który też warto przeczytać.

Zapraszamy.

spis treści

2. Czego się Jaś nauczy... (nowa książka w spisie literatury)

Jeśli ktoś ma dziecko (dzieci) w szkole, to polecam początek sierpnia jako dogodny okres na kupowanie podręczników. Większość książek trafiła już z wydawnictw do księgarń, które póki co - świecą pustkami. Można więc komfortowo zrobić zakupy.

W takiej właśnie księgarni, kupując podręczniki, których nie dało się znaleźć w internecie natrafiliśmy z żoną na rzecz zupełnie niespodziewaną: podręcznik prezentacji dla dzieci! (Dokładniej rzecz biorąc moja żona znalazła go między książkami dla drugiej klasy i uznała, że jest na moim poziomie).

Rzeczywiście. Już samo przekartkowanie książeczki wprawiło mnie w osłupienie: same znajome hasła (jak z mojego programu szkolenia), rozdziały - jak w dorosłym poradniku, teksty całkiem przyjemne, ilustracje (jak to w książce dla dzieci) i na dodatek wszystko wydane w 1998 roku (!) I za 8zł! Długo nie mogłem dojść do siebie i postanowiłem, oprócz zakupienia kilku egzemplarzy, książkę przeczytać i opisać w dziale z omówieniami książek w Bibliotece.

spis treści

3. Najbliższe seminaria i szkolenia

Są jeszcze miejsca na seminariach planowanych na 26. sierpnia (środa) w Warszawie na temat:

"Techniki prezentacji"

"Pomoce wizualne w prezentacjach"

Są to krótkie, 2-godzinne spotkania przeglądowe.
Uwaga!! Do końca wakacji akademickich obowiązują obniżone ceny na seminaria: tylko 97 zł (zamiast 197 zł). Zapraszamy.

Najbliższe szkolenie podstawowe "Techniki prezentacji" (w wersji 6-godzinnej) jest planowane na 27. sierpnia (czwartek) w Warszawie.

We wrześniu planujemy kurs "Techniki prezentacji" - 4 spotkania po 3 godziny. Jest to wersja szkolenia z ćwiczeniami praktycznymi, pracami domowymi i innymi wynalazkami zwiększającymi jego skuteczność. Już prowadzimy wstępne zapisy.

spis treści

4. Informacje o prenumeracie

Otrzymujesz ten biuletyn, gdyż podałeś swój adres zamawiając jego prenumeratę na stronie www.prezentacje.edu.pl

Jeśli ci się nie podoba, lub masz inne ku temu powody możesz w każdej chwili zrezygnować z prenumeraty wysyłając list e-mail z tematem "Rezygnacja" na adres rejestracja@prezentacje.edu.pl A jeśli ci się podoba i sądzisz, że może się spodobać komuś z twoich znajomych - prześlij go dalej.

Pozdrawiamy,
Redakcja
prezentacje.edu.pl